Tarihte Bugün
Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Kurtuluş Günleri il ve ilçeler

Tarih

İl ve İlçelerimiz

İşgal Kuvvetleri

3 Ocak 1922

Mersin

Fransızlar 

5 Ocak 1922

Adana

Fransızlar 

6 Ocak 1922

Ceyhan - Adana

Fransızlar 

7 Ocak 1922

Osmaniye

Fransızlar 

8 Ocak 1922

Erzin - Hatay

Fransızlar 

9 Ocak 1922

Dörtyol - Hatay

Fransızlar 

 

 

 

12 Şubat 1920

Kahramanmaraş

Fransızlar - Ermeniler 

13 Şubat 1918

Erzincan

Ruslar - Ermeniler 

13 Şubat 1918

Görele - Giresun

Ruslar - Ermeniler 

14 Şubat 1918

Vakfıkebir - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

14 Şubat 1918

Beşikdüzü - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

15 Şubat 1921

Gümüşhane

Ruslar - Ermeniler 

15 Şubat 1918

Maçka - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

16 Şubat 1918

Tatvan - Bitlis

Ruslar - Ermeniler 

17 Şubat 1918

Tonya - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

17 Şubat 1918

Akçaabat - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

17 Şubat 1918

Tercan - Erzincan

Ruslar - Ermeniler 

19 Şubat 1918

Çayırlı - Erzincan

Ruslar - Ermeniler 

21 Şubat 1918

Bayburt

Ruslar - Ermeniler 

23 Şubat 1921

Ardahan

Ruslar - Ermeniler 

24 Şubat 1918

Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

24 Şubat 1918

Yomra - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

25 Şubat 1918

Araklı - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

25 Şubat 1918

Sürmene - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

25 Şubat 1921

Çıldır - Ardahan

Ruslar - Ermeniler 

25 Şubat 1918

İspir - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

27 Şubat 1921

Şavşat - Artvin

Gürcüler 

27 Şubat 1918

Çaykara - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

28 Şubat 1918

Of - Trabzon

Ruslar - Ermeniler 

 

 

 

1 Mart 1918

Hanak - Ardahan

Ruslar - Ermeniler 

1 Mart 1922

Arslanköy - Mersin

Fransızlar 

2 Mart 1918

Rize

Ruslar - Ermeniler 

3 Mart 1918

Aşkale - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

3 Mart 1918

Pazaryolu - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

7 Mart 1921

Artvin

Gürcüler 

7 Mart 1921

Ardanuç - Artvin

Gürcüler 

7 Mart 1921

Borçka - Artvin

Gürcüler 

9 Mart 1918

Çat - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

9 Mart 1918

Çayeli - Rize

Ruslar - Ermeniler 

10 Mart 1918

Pazar - Rize

Ruslar - Ermeniler 

10 Mart 1918

Ardeşen - Rize

Ruslar - Ermeniler 

11 Mart 1918

Fındıklı - Rize

Ruslar - Ermeniler 

11 Mart 1918

Ilıca - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

11 Mart 1918

Karlıova - Bingöl

Ruslar - Ermeniler 

12 Mart 1921

Arhavi - Artvin

Gürcüler 

12 Mart 1918

Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

13 Mart 1918

Pasinler - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

13 Mart 1921

Hopa - Artvin

Gürcüler 

14 Mart 1918

Hınıs - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

14 Mart 1918

Köprüköy - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

16 Mart 1918

Horasan - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

18 Mart 1918

Tekman - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

18 Mart 1918

Karayazı - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

18 Mart 1918

Narman - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

21 Mart 1918

Tortum - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

22 Mart 1922

Feke - Adana

Fransızlar 

25 Mart 1918

Oltu - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

28 Mart 1918

Olur - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

 

 

 

1 Nisan 1918

Erciş - Van

Ruslar - Ermeniler 

1 Nisan 1918

Gürpınar - Van

Ruslar - Ermeniler 

2 Nisan 1918

Van

Ruslar - Ermeniler 

2 Nisan 1918

Muradiye - Van

Ruslar - Ermeniler 

3 Nisan 1918

Çaldıran - Van

Ruslar - Ermeniler 

3 Nisan 1918

Saray - Van

Ruslar - Ermeniler 

7 Nisan 1918

Şenkaya - Erzurum

Ruslar - Ermeniler 

11 Nisan 1920

Şanlıurfa

Fransızlar 

14 Nisan 1918

Diyadin - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

14 Nisan 1918

Doğubeyazıd - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

14 Nisan 1918

Hamur - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

14 Nisan 1918

Patnos - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

14 Nisan 1918

Taşlıçay - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

14 Nisan 1918

Tutak - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

15 Nisan 1918

Ağ

Ruslar - Ermeniler 

16 Nisan 1918

Eleşkirt - Ağ

Ruslar - Ermeniler 

18 Nisan 1918

Başkale - Van

Ruslar - Ermeniler 

22 Nisan 1918

Hakkari

Ruslar - Ermeniler 

30 Nisan 1918

Muş

Ruslar - Ermeniler 

 

 

 

3 Mayıs 1921

Kaynarca - Sakarya

Yunanlılar 

25 Mayıs 1920

Pozantı - Adana

Fransızlar 

 

 

 

2 Haziran 1920

Kozan - Adana

Fransızlar 

21 Haziran 1921

Sakarya

Yunanlılar 

21 Haziran 1921

Zonguldak

Fransızlar 

22 Haziran 1921

Sapanca - Sakarya

Yunanlılar 

28 Haziran 1921

Kocaeli

Yunanlılar 

 

 

 

4 Temmuz 1921

Karamürsel - Kocaeli

Yunanlılar 

4 Temmuz 1924

Antalya

İtalyanlar 

5 Temmuz 1938

İskenderun - Hatay

Fransızlar 

6 Temmuz 1938

Kırıkhan - Hatay

Fransızlar 

8 Temmuz 1938

Reyhanlı - Hatay

Fransızlar 

19 Temmuz 1921

Yalova

Yunanlılar 

23 Temmuz 1939

Hatay'ın Anavatan'a Katılışı

Fransızlar 

 

 

 

8 Ağustos 1916

Bitlis

Ruslar - Ermeniler 

27 Ağustos 1922

Afyon

Yunanlılar 

27 Ağustos 1922

Sincanlı - Afyon

Yunanlılar 

28 Ağustos 1918

Solhan - Bingöl

Ruslar - Ermaniler 

30 Ağustos 1922

Kütahya

Yunanlılar 

30 Ağustos 1922

Dumlupınar - Kütahya

Yunanlılar 

30 Ağustos 1922

Demirci - Manisa

Yunanlılar 

30 Ağustos 1922

Çivril - Denizli

Yunanlılar 

31 Ağustos 1922

Sivaslı - Uşak

 

 

 

 

1 Eylül 1922

Seyitgazi - Eskişehir

Yunanlılar 

1 Eylül 1922

Gediz - Kütahya

Yunanlılar 

1 Eylül 1922

Uşak

Yunanlılar 

1 Eylül 1922

Kiraz - İzmir

Yunanlılar 

1 Eylül 1922

Aliağa - İzmir

Yunanlılar 

2 Eylül 1922

Eskişehir

Yunanlılar 

2 Eylül 1922

Karahallı - Uşak

Yunanlılar 

2 Eylül 1922

Ulubey - Uşak

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Dursunbey - Balıkesir

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Sındırgı - Balıkesir

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Güney - Denizli

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Ödemiş - İzmir

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Emet - Kütahya

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Tavşanlı - Kütahya

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Selendi - Manisa

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Eşme - Uşak

Yunanlılar 

3 Eylül 1922

Buharkent - Aydın

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Bigadiç - Balıkesir

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Bozüyük - Bilecik

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

ğüt - Bilecik

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Buldan - Denizli

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Tire - İzmir

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Simav - Kütahya

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Kula - Manisa

Yunanlılar 

4 Eylül 1922

Sarıgöl - Manisa

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Kuyucak - Aydın

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Nazilli - Aydın

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Sultanhisar - Aydın

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Susurluk - Balıkesir

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Pazaryeri - Bilecik

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Alaşehir - Manisa

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Gördes - Manisa

Yunanlılar 

5 Eylül 1922

Salihli - Manisa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Ahmetli - Manisa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Gölmarmara - Manisa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Bilecik

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Söke - Aydın

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Umurlu - Aydın

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

şk - Aydın

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Balıkesir

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Balya - Balıkesir

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Gönen - Balıkesir

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Savaştepe - Balıkesir

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

İnegöl - Bursa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Yenişehir - Bursa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Akhisar - Manisa

Yunanlılar 

6 Eylül 1922

Bayındır - İzmir

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Beydağ - İzmir

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Turgutlu - Manisa

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Aydın

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Germencik - Aydın

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Kuşadası - Aydın

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

İncirliova - Aydın

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

İvrindi - Balıkesir

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Torbalı - İzmir

Yunanlılar 

7 Eylül 1922

Saruhanlı - Manisa

Yunanlılar 

8 Eylül 1922

Burhaniye - Balıkesir

Yunanlılar 

8 Eylül 1922

Kemalpaşa - İzmir

Yunanlılar 

8 Eylül 1922

Selçuk - İzmir

Yunanlılar 

8 Eylül 1922

Manisa

Yunanlılar 

9 Eylül 1922

Edremit - Balıkesir

Yunanlılar 

9 Eylül 1922

İzmir

Yunanlılar 

9 Eylül 1922

Bornova - İzmir

Yunanlılar 

9 Eylül 1922

Menemen - İzmir

Yunanlılar 

9 Eylül 1922

Orhaneli - Bursa

Yunanlılar 

10 Eylül 1922

Orhangazi - Bursa

Yunanlılar 

11 Eylül 1922

Bursa

Yunanlılar 

11 Eylül 1922

Gemlik - Bursa

Yunanlılar 

11 Eylül 1922

Foça - İzmir

Yunanlılar 

11 Eylül 1922

Seferihisar - İzmir

Yunanlılar 

11 Eylül 1922

Güzelbahçe - İzmir

Yunanlılar 

12 Eylül 1922

Mudanya - Bursa

Yunanlılar 

12 Eylül 1922

Urla - İzmir

Yunanlılar 

12 Eylül 1922

Kırkağaç - Manisa

Yunanlılar 

13 Eylül 1922

Soma - Manisa

Yunanlılar 

13 Eylül 1922

Kınık - İzmir

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Karacabey - Bursa

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Manyas - Balıkesir

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Altınova - Balıkesir

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Mustafakemalpaşa - Bursa

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Bergama - İzmir

Yunanlılar 

14 Eylül 1922

Dikili - İzmir

Yunanlılar 

15 Eylül 1922

Ayvalık - Balıkesir

Yunanlılar 

16 Eylül 1922

Çeşme - İzmir

Yunanlılar 

17 Eylül 1922

Karaburun - İzmir

Yunanlılar 

17 Eylül 1922

Bandırma - Balıkesir

Yunanlılar 

18 Eylül 1922

Erdek - Balıkesir

Yunanlılar 

18 Eylül 1922

Biga - Çanakkale

Yunanlılar 

18 Eylül 1922

Mahmudiye - Eskişehir

Yunanlılar 

20 Eylül 1923

Bozcaada - Çanakkale

Yunanlılar 

20 Eylül 1922

Bayramiç - Çanakkale

Yunanlılar 

20 Eylül 1922

Mihalıççık - Eskişehir

Yunanlılar 

20 Eylül 1922

Sivrihisar - Eskişehir

Yunanlılar 

21 Eylül 1922

Ayvacık - Çanakkale

Yunanlılar 

22 Eylül 1922

Emirdağ - Afyon

Yunanlılar 

22 Eylül 1922

Ezine - Çanakkale

Yunanlılar 

23 Eylül 1922

Çan - Çanakkale

Yunanlılar 

24 Eylül 1922

Bolvadin - Afyon

Yunanlılar 

25 Eylül 1922

Lapseki - Çanakkale

Yunanlılar 

29 Eylül 1920

Sarıkamış - Kars

Ruslar - Ermeniler 

30 Eylül 1920

Göle - Ardahan

Ruslar - Ermeniler 

 

 

 

6 Ekim 1923

İstanbul

İngilizler 

7 Ekim 1922

Şile

İngilizler 

17 Ekim 1923

Gökçeada - Çanakkale

Yunanlılar 

18 Ekim 1920

Saimbeyli - Adana

Fransızlar 

30 Ekim 1920

Kars

Ruslar - Ermeniler

 

 

 

1 Kasım 1923

Silivri - İstanbul

İngilizler 

1 Kasım 1922

Çorlu - Tekirdağ

Yunanlılar 

1 Kasım 1922

Saray - Tekirdağ

Yunanlılar 

1 Kasım 1922

Vize - Kırklareli

Yunanlılar 

2 Kasım 1922

Muratlı - Tekirdağ

Yunanlılar 

3 Kasım 1920

Arpaçay - Kars

Ruslar - Ermeniler 

3 Kasım 1920

Susuz - Kars

Ruslar - Ermeniler 

8 Kasım 1922

Lüleburgaz - Kırklareli

Yunanlılar 

9 Kasım 1922

Pınarhisar - Kırklareli

Yunanlılar 

9 Kasım 1922

Babaeski - Kırklareli

Yunanlılar 

9 Kasım 1922

Pehlivanköy - Kırklareli

Yunanlılar 

10 Kasım 1922

Kırklareli

Yunanlılar 

11 Kasım 1922

Kofçaz - Kırklareli

Yunanlılar 

11 Kasım 1922

Demirköy - Kırklareli

Yunanlılar 

13 Kasım 1922

Tekirdağ

Yunanlılar 

13 Kasım 1921

İslahiye - Gaziantep

Fransızlar 

14 Kasım 1920

Aralık - Iğdır

Ruslar - Ermeniler 

14 Kasım 1920

Iğdır

Ruslar - Ermeniler 

14 Kasım 1922

Hayrabolu - Tekirdağ

Yunanlılar 

14 Kasım 1922

Malkara - Tekirdağ

Yunanlılar 

15 Kasım 1921

Hassa - Hatay

Fransızlar 

18 Kasım 1922

Uzunköprü - Edirne

Yunanlılar 

19 Kasım 1922

Meriç - Edirne

Yunanlılar 

20 Kasım 1922

İpsala - Edirne

Yunanlılar 

20 Kasım 1922

Kiğı - Bingöl

Ruslar - Ermeniler 

21 Kasım 1922

Keşan - Edirne

Yunanlılar 

21 Kasım 1922

Mardin

Fransızlar 

22 Kasım 1922

Havsa - Edirne

Yunanlılar 

23 Kasım 1922

Enez - Edirne

Yunanlılar 

25 Kasım 1922

Edirne

Yunanlılar 

26 Kasım 1922

Çanakkale

Yunanlılar 

26 Kasım 1922

Gelibolu - Çanakkale

Yunanlılar 

26 Kasım 1922

Lalapaşa - Edirne

Yunanlılar 

28 Kasım 1922

İznik - Bursa

Yunanlılar 

 

 

 

7 Aralık 1921

Kilis

Fransızlar 

17 Aralık 1922

Şarköy - Tekirdağ

Yunanlılar 

17 Aralık 1917

Pülümür - Tunceli

Ruslar 

25 Aralık 1921

Gaziantep

Fransızlar 

27 Aralık 1921

Tarsus - Mersin

Fransızlar 

Ünlülerin Doğum Günleri
Genç Yaşta Ölen Ünlüler
Faili Meçhul Ölümler
Türkiyede Genel Seçimler
Maden Kazaları