Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Whitney Houston öldü

~ 11 Şubat 2012
Whitney Houston öldü


Tarihte Bugün Paylaş

11 Şubat 2012 - Whitney Houston öldü

Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü

Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü

( 7 sene olmuş ) Ölüm Günü   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar

1980?lerde ve 1990?lı yıllarda albümleri dünyada en çok satan şarkıcıların başında gelen Houston, şarkıcı Bobby Brown ile çalkantılı geçen evliliği ve uyuşturucu kullandığı yönündeki haberler nedeniyle 2000?li yıllarla birlikte kariyerinde düşüşe geçmişti.

Muhteşem sesi ve yorumuyla 415 ödülle Guinness Rekorlar kitabında "en çok ödül alan kadın şarkıcı" unvanını elinde tutan şarkıcının, 1992 yılında Kevin Costner ile başrollerini paylaştığı "The Bodyguard" filminde söylediği "I Will Always Love You" şarkısı, dünyanın neredeyse tüm ülkelerindeki müzik listelerinde bir numarada uzun süre kalmıştı.

WHITNEY HOUSTON KİMDİR?


1963 doğumlu Whitney Elizabeth Houston, doğuştan müziğin içindeydi. Annesi başarılı bir blues vokalisti iken kuzeni Dionne Warwick de oldukça başarılı bir şarkıcıydı. Ailesinin desteği ve kanıtladığı yeteneği ile kariyerinin müzik olacağı daha çocukluk yaşlarından belli olmuştu.

Küçük yaşta ?New Hope Baptist? korosunda söylemeye başladı. Henüz 11 yaşında iken ilk defa sahneye kısa bir solo söylemek için çıktığında güçlü ve saldırgan sesi herkesi büyüledi. Söylediği parça ile göz yaşlarına boğdu. Houston, profesyonel anlamda ilk defa Chaka Khan ve Lou Rawls?ın vokalistiğini yaptı.

Sesi kadar fiziği de oldukça güzel olan Houston, modellik de yaptı. Önemli dergilerin kapaklarında yer aldı. Aynı zamanda da tiyatro ve dans dersleri almaya başladı. Bir yandan da sesini geliştirmek için hep uğraştı.

1985?de Arista kayıt şirketi ile anlaştı. İlk albümü ?Whitney Houston? ı çıkardı. Televizyon şovları ile kendini göstermeye başladı. Yayınladığı ?Saving All My Love For You?, ?How Will I Know? ve ?The Greatest Love Of All? adlı şarkıları 13 milyona yakın satışı ile Whitney Houston?ın başarısının göstergesiydi.

?Saving All My Love For You? adlı şarkısı da ilk Grammy ödülünü almasını sağladı.

En son 2006 senesindeki Kış Olimpiyatları?nda sahne alan Whitney Houston, yeni albümü için Clive Davis ile birlikte çalışıyordu.


TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)

Merhaba

Tarihe Not Düş - Henüz Yorum Yok :(
Bu konu hakkında henüz yorum gelmedi. İlgini çeken bu konu hakkında bir kaç satır Tarihe Not Düşer misin ?

Bunlar da ilgili olabilir

İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2019 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 5.7880 ,   Euro: 6.4414 ,

Sterlin: 7.4718 TL,   Döviz Kurları ->