Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Alanyada Baraj kapağı patladı

~ 27 Mart 2009
Alanyada Baraj kapağı patladı


Tarihte Bugün Paylaş

27 Mart 2009 - Alanyada Baraj kapağı patladı

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde aşırı yağış nedeniyle dolan Dim Barajı'nda suyu tutan dip savak kapaklarından 4'ü kırıldı.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde aşırı yağış nedeniyle dolan Dim Barajı'nda suyu tutan dip savak kapaklarından 4'ü kırıldı.

( 11 sene olmuş )   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 17 Ocak'ta su tutulmaya başlanan Dim Barajı'nın suyunu tutan dip savak kapaklarından 4'ü sabah saatlerinde kırıldı. Dün gece yağan aşırı yağmur nedeniyle kırıldığı belirtilen her biri 21 ton olan kapaklar, su yüzüne çıktı. Kapakların kırılması üzerine su Dim Çayı'na boşalmaya başladı. Su tamamen boşalıncaya kadar müdahale edilemeyeceğini belirten DSİ yetkilileri, "Şu an için barajın çevresinde herhangi bir tehlike görünmüyor" dedi. Yetkililer, Dim Çayı'nın denize döküldüğü noktada su birikintisi olması halinde tehlike oluşabileceği belirtiliyor.Bölgede incelemede bulunan Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Dim Çayı çevresindeki yerleşim birimlerinde anons yapılarak vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldığını belirterek, "Şu an için bölgede tehlikeli bir durum yok. Tehlikeli bir durum olma ihtimaline karşı anons yaptırılıyor, ama şu an için herhangi bir sorun görünmüyor” dedi.Bu arada Alanya Kaymakamlığı, Dim Çayı çevresindeki konut, okul ve işyerlerini tedbir amacıyla boşaltmaya başladı. Kaymakamlığın anonsuyla boşaltılan evlerin çevresinde jandarma ve polis güvenlik önlemi alıyor. Barajın olduğu bölgeye araç girişine izin verilmiyor.Kestel Beldesi'nde yapımı 2003 yılında başlayan Dim Barajı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’den gerçekleştirdiği toplu açılış töreniyle geçen 17 Ocak'ta hizmete girmişti.


 


TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)

Merhaba

Tarihe Not Düş - Henüz Yorum Yok :(
Bu konu hakkında henüz yorum gelmedi. İlgini çeken bu konu hakkında bir kaç satır Tarihe Not Düşer misin ?

Bunlar da ilgili olabilir

İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2020 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 6.7929 ,   Euro: 7.3787 ,

Sterlin: 8.3881 TL,   Döviz Kurları ->