Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Anıtakabire Ergenekon Ziyareti

~ 18 Nisan 2009
Anıtakabire Ergenekon Ziyareti


Tarihte Bugün Paylaş

18 Nisan 2009 - Anıtakabire Ergenekon Ziyareti

Başkent Üniversitesi Rektörünün tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenen Anıtkabir ziyaretine, tam 111 bin kişi katıldı.

Başkent Üniversitesi Rektörünün tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenen Anıtkabir ziyaretine, tam 111 bin kişi katıldı.

( 11 sene olmuş )   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yeralan "Anıtkabir Günlük Ziyaretçi" bölümündeki verilere göre, dün Anıtkabir'i 111 bin 182'si yerli, bin 509'u da yabancı olmak üzere toplam 112 bin 691 kişi ziyaret etti. Nisan ayının ilk 18 gününde Anıtkabir'i ziyaret edenlerin sayısı da yerli ve yabancı olmak üzere toplam 481 bin 337'ye ulaşmış oldu.

Böylece, 18 Nisan Cumartesi günkü Anıtkabir'e düzenlenen Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın tutuklanmasına ilişkin protesto ziyaretine katılanların sayısı 111 bin 182 olarak kayıtlara geçti. Dün Başkent Üniversitesi başta olmak üzere Ankara'daki bütün üniversiteler, siyasetçi, vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir'i ziyaret ederek, Ergenekon soruşturması kapsamındaki tutuklamaları ve gözaltıları protesto etmişti. Protesto ziyaretine Başkent Üniversitesi'nin tüm çalışanları, öğretim üyeleri, öğrencileri ve Prof. Dr. Haberal'ın hastaları da aile ve çocuklarıyla katılmıştı. Anıtkabir'in hınca hınç dolduğu protesto ziyaretine öğretim üyeleri cüppeleriyle katılarak Prof. Dr. Haberal'a destek vermişti. Protesto ziyaretine YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile CHP'li milletvekilleri ve belediye başkanları da katılmıştı.


TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)

Merhaba

Tarihe Not Düş - Henüz Yorum Yok :(
Bu konu hakkında henüz yorum gelmedi. İlgini çeken bu konu hakkında bir kaç satır Tarihe Not Düşer misin ?

Bunlar da ilgili olabilir

İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2020 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 5.7377 ,   Euro: 6.4013 ,

Sterlin: 7.4486 TL,   Döviz Kurları ->