Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Garipoğlu şirketlerinin yönetimi TMSFye geçti

~ 18 Temmuz 2009
Garipoğlu şirketlerinin yönetimi TMSFye geçti


Tarihte Bugün Paylaş

18 Temmuz 2009 - Garipoğlu şirketlerinin yönetimi TMSFye geçti

TMSF Hayyam Garipoğlu'na ait 70 şirketin İstanbul, İzmit, Bandırma, Lüleburgaz, Amasya, Adana ve Adıyaman'da bulunan fabrika işletmelerinde yönetimi devraldı.

TMSF Hayyam Garipoğlu'na ait 70 şirketin İstanbul, İzmit, Bandırma, Lüleburgaz, Amasya, Adana ve Adıyaman'da bulunan fabrika işletmelerinde yönetimi devraldı.

( 10 sene olmuş )   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) uzmanları tarafından Grubun protokol hükümlerine aykırı olarak tespit edilen bazı faaliyetleri şu şekilde: Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF'nin) bilgisi dışında muhtelif aynı faaliyet konularında yeni firmalar kurmak ve yeni firmalara ortak olmak, bazı firmalarda yapılan ortaklık değişikliklerinden ve varlık/şirket devirlerinden Kurumu haberdar etmemek ve gayri faal durumda olduğu yönünde bilgi verilen bazı firmaların esasen gayri faal olmadıklarının anlaşılması, çeşitli ticari faaliyetlerinin mevcut olduğunun ortaya çıkmış olması, ayrıca Kurumun bilgisinden saklanmak suretiyle yurtdışında ticari faaliyet gösteren şirketlerin tespit edilmesi. Protokole aykırı olduğu tespit edilen bu gerekçeler yanında, TMSF tarafından satışa sunulan varlıkların satış süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi bakımından ve borçlu grubun gelecekteki ödeme kabiliyetini azaltmaya yönelik girişimlerinin engellenmesi şirketlerin yönetim ve denetimleri devralınmıştır. Ayrıca Garipoğlu Grubu ile TMSF arasında imzalanan ve 12.08.2004 tarihli protokol ve 07.01.2009 tarihli ek protokol hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına, Garipoğlu Grubu'ndan olan amme alacaklarının tahsili amacıyla yasal takip işlemlerine devam edilmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda 17.07.2009 tarih ve 208 no.lu Fon Kurulu kararı ile Garipoğlu Grubu'na dahil 70 firmanın temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi Bankacılık Kanunu'nun 134 üncü Maddesi gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından devralınmıştır. TMSF tarafından alınan söz konusu karara istinaden Garipoğlu grubunun alkol ve kimyevi maddeler, tekstil, televizyon yayıncılığı ve diğer konularda faaliyet gösteren bilinen tüm şirketlerinin yönetimleri ve denetimleri tamamen TMSF'nin kontrolüne geçmiş bulunmaktadır. Fon Kurulu kararının uygulanmasını teminen 40 kişiden oluşan TMSF uzmanları 18/07/2009 Cumartesi günü 70 şirketin İstanbul, İzmit, Bandırma, Lüleburgaz, Amasya, Adana ve Adıyaman'da bulunan fabrika işletmelerinde yönetimi devralmıştır"

TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)

Merhaba

Tarihe Not Düş - Henüz Yorum Yok :(
Bu konu hakkında henüz yorum gelmedi. İlgini çeken bu konu hakkında bir kaç satır Tarihe Not Düşer misin ?


İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2019 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 5.7728 ,   Euro: 6.3865 ,

Sterlin: 7.0610 TL,   Döviz Kurları ->