Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti

~ 15 Mayıs 2016
Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti


Tarihte Bugün Paylaş

15 Mayıs 2016 - Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti

Oya Aydoğan, sanatçı, oyuncu. Aort damarı yırtılan oyuncu, ameliyat olmuş ve 1 haftadır yoğun bakımda uyutuluyordu.

Oya Aydoğan, sanatçı, oyuncu. Aort damarı yırtılan oyuncu, ameliyat olmuş ve 1 haftadır yoğun bakımda uyutuluyordu.

( 3 sene olmuş ) Ölüm Günü   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar
Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 yılında Erzincan’da doğdu.
Ortaokulu, Ste. Pulchérie'de, liseye ise Notre dame de Sion'da okudu.Oya Aydoğan sinemaya 1972 yapımı 'Kabadayılar Kralı' ile başladı.

Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti

1976 yılında düzenlenen 8. Sinema Artisti Yarışması'nda birinci oldu.
1978 yılında Haluk Ulusoy ile nikah masasına oturdu. 4 gün sonra boşandı.

Oya Aydoğan, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal gibi birbirinden usta isimlerle kamera karşısına geçti. Bursalı gazinocu Tamer Taylan ile uzun süreli biliktelik yaşan Oya Aydoğan, Latif Demirbağ ile ikinci kez nikah masasına oturdu. Çiftin bu evlilikten Gurur adını verdiği bir de oğlu oldu. Oya Aydoğan, 2011 yılında Bez Bebek dizisinde rol aldı.


51 sinema filmi, 8 televizyon dizisi yapmıştır.

Oya Aydoğan Hayatını Kaybetti

Hastaneden yapıan açıklama şöyle: "07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir"

Ünlü sanatçının oğlu Gurur Aydoğan, hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:
Eminim ki bütün Türkiye'nin çok sevdiği benim en değerlim Oya Aydoğan'ı kaybettik. Yarın 14.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda anma töreni düzenlenecek. Ardından ikindi namazını müteakip Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Kendisi Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilmek istemişti. Belediye bu konuda yardımcı oldu, teşekkür ederiz.

Cenazeye bütün sevenlerini bekliyorum. Bu sürekçe bize destek veren, dualarını esirgemeyen bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Ameliyattan güçlü çıktı, ümitliydim ama olmadı. İnşallah mekanı cennet olur. Allah'ın taktiri.

TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)
şevval , 25.06.2016 tarihinde demiş ki;
Oya ablam ben kimsenin ama kimsenin aramızdan ayrılmasına bu kadar üzülmemiştim. sen melektin. sen benim , bizim meleğimizdin Gerçekliğe giden yol seni erken aldı bizden. Seninle bir gün karşılaşıcaz. Seni çok çok ama çok özleyeceğiz. Kimse bu yazdığımdan dolayı beni o yalakalardan sanmasın. Neyse sanan sansın Allahım herşeyi biliyor. yine bir bildiği varki yüce rabbimin seni bizden aldı. Mekanın cennet olsun nur içinde yat melek ablam.

Merhaba


Bunlar da ilgili olabilir

İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2019 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 5.7377 ,   Euro: 6.4013 ,

Sterlin: 7.4486 TL,   Döviz Kurları ->