Bu yıl ölenler Tarihte Bugün Raytingler Ay evresi Seninle Aynı Burçta Tarihte Bugün Başbakanlar
GEÇEN SENE ÖLENLER Tarihte Bugün Gazeteleri Tarihte Bugün Mail Kutunda

HDPLi Vekillere Gözaltı Ve Tutuklama

~ 4 Kasım 2016
HDPLi Vekillere Gözaltı Ve Tutuklama


Tarihte Bugün Paylaş

4 Kasım 2016 - HDPLi Vekillere Gözaltı Ve Tutuklama

HDP’lilere yönelik gece yarısı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı.

HDP’lilere yönelik gece yarısı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı.

( 4 sene olmuş )   tarihtebugun.org

 
Tarihte Bugün Cumhurbaşkanı     Tarihte Bugün Başbakanlar

TERÖR örgütü PKK propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, silahlı terör örgütüne üye olmak ve devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs gibi suçlardan haklarında fezleke bulunan HDP milletvekillerine Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri, Van ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıkları’nın talimatıyla operasyon düzenlendi.
HDPLi Vekillere Gözaltı Ve Tutuklama

Selahattin Demirtaş (HDP Eş Genel Başkanı): Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyet’i ve TBMM’yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanı’na hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs.

Figen Yüksekdağ (HDP Eş Genel Başkanı): Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü propagandası yapmak, suç işlemeye alenen tahrik, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletini, yargı organlarını, askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama, devletin birliğin ve ülke bütünlüğünü bozmak.

HDPLi Vekillere Gözaltı Ve Tutuklama

Ferhat Encü (Şırnak Milletvekili): Halkı askerlikten soğutma, terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, askeri yasak bölgelere girmek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs.

Leyla Birlik (Şırnak Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övmek, askeri yasak bölgelere girmek.

Selma Irmak (Hakkâri Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak.

Abdullah Zeydan (Hakkâri Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak. Zeydan, TSK’nın PKK’ya hava operasyonu sonrası “PKK’nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar” demişti.

İdris Baluken (Diyarbakır Milletvekili): Suçu ve suçluyu övmek, terör örgütü propagandası, örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılamak.

Sırrı Süreyya Önder (Ankara Milletvekili): Suç işlemek amacıya örgüt kurmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik.

Ziya Pir (Diyarbakır Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütüne üye olmak, suç işlemeye tahrik etmek.

Gülser Yıldırım (Mardin Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek.

Nursel Aydoğan (Diyarbakır Milletvekili): Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek.

Faysal Sarıyıldız (Şırnak Milletvekili):Terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suçu ve suçluyu övmek, terör örgütüne silah sağlamak.

Tuğba Hezer Öztürk (Van Milletvekili): Terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik, suçu ve suçluyu övmek.

İmam Taşçıer (Diyarbakır Milletvekili): Terör örgütü propagandası, suçu ve suçluyu övmek, örgüt adına suç işlemek.

Nihat Akdoğan (Hakkâri Milletvekili): Terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütüne yardım, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek.


Savcı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, İmam Taşçıer ve Ziya Pir serbest bırakıldı.

TARİHE NOT DÜŞ - YORUM ALANI (Yorum yazmak için Üye olmaya Gerek Yok! Mail adresiniz paylaşılmayacak.)

Merhaba

Tarihe Not Düş - Henüz Yorum Yok :(
Bu konu hakkında henüz yorum gelmedi. İlgini çeken bu konu hakkında bir kaç satır Tarihe Not Düşer misin ?


İlginizi Çekebilir...

Bu Yıl Ölenler

2020 Yılı ölen ünlüler istatistikleriDolar: 5.7377 ,   Euro: 6.4013 ,

Sterlin: 7.4486 TL,   Döviz Kurları ->