Sudanda uçak yandı yüz ölü

10 Haziran 2008 / 12 yıl önce

Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Gumuspinar orhaneli bursa depremi Yeni Deprem: Midilliadasi depremi Yeni Deprem: Midilliadasi depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Kuzgun Acar Yaşar Kemal Meteor Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Yasarkemal Fenerinmaçıvar Twittıırgt Açıldı Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Kuzgun Acar Meteor Cehennem Melekleri 2 Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Ramazankoy nazimiye tunceli depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Cukuroren gediz kutahya depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Amin İlker Ebu Dâvûd
Tarihte Bugün
28 Şubat
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Şubat
Bu Ay Doğanlar
Şubat
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Sudanda uçak yandı yüz ölü

Sudan'da bir yolcu uçağının Hartum havaalanına indikten sonra alev alması sonucu en az 100 yolcunun öldüğü bildirildi.

OLAY 12 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 10 Haziran 2008 Sudanda uçak yandı yüz ölü
Sudan'da bir yolcu uçağının Hartum havaalanına indikten sonra alev alması sonucu en az 100 yolcunun öldüğü bildirildi.

Sudan devlet televizyonu, Amman'dan gelen ve içinde 203 yolcunun bulunduğu Sudan hava yollarına ait uçağın alev alması sonucu yolculardan yarısına yakınının öldüğünü duyurdu.

Sudan Emniyet Müdürü Muhammed Necib de elverişsiz hava koşulları nedeniyle uçağın sert iniş yaptığını ve ikiye bölünen uçağın alev aldığını söyledi.

Sudan devlet televizyonu, Hartum'a inişinde kaza yapan Sudan Havayollarına ait uçakta 203 yolcu ve 14 mürettebatın bulunduğunu bildirdi.

Kazada en az 100 kişinin öldüğünü duyuran televizyon, çok sayıda kurtarma ve itfaiye ekibinin olay yerine gittiğini belirtti.

Çok sayıda yaralının hastanelere götürüldüğü belirtilirken, havaalanındaki yolcu ailelerinin panikte olduğu bildirildi. Uçağın pilotunun uçağın havalanmasından yaklaşık 10 dakika sonra "teknik sorunlar" olduğunu haber verdiği öğrenildi.

Sudan Havayollarının Şam bürosu müdürü Rakıp Abdüllatif ise Airbus-310 tipi uçağın 203 yolcu ve 14 kişilik mürettebatla Suriye'nin başkenti Şam'dan havalandığını, uçağın Amman'da 34 yolcu daha aldığını söyledi.

Abdüllatif, yolculardan çoğunun Sudanlı olduğunu belirtti.

Hartum Havaalanı dürü Yusuf İbrahim de Sudan TV'sine yaptığı açıklamada, uçağın "güvenli bir şekilde indiğini", hatta pilotun kontrol kulesiyle temasa geçerek iniş rotası konusunda direktifler aldığını, o sırada uçağın motorlarından birinin patlayarak yandığını anlattı.

İbrahim, kazanın teknik nedenlerle meydana geldiğini kaydederek, kötü hava koşullarıyla ilgisi olmadığını söyledi.

Kazadan kurtulanlar bulunduğunu ifade eden İbrahim, sayı vermedi. Sudan Emniyet Müdürü Muhammed Necib, elverişsiz hava koşulları nedeniyle uçağın sert iniş yaptığını ve ikiye bölünen uçağın alev aldığını söylemişti.

Sudan'da Temmuz 2003'te iç hatlar seferini yapan Sudan hava yollarına ait uçağın ülkenin doğusunda düşmesi sonucu aralarında üst düzey askeri bir yetkili ve 8 yabancının bulunduğu 115 kişi ölmüştü. Kazadan sadece bir çocuk kurtulmuştu.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 28 Şubat

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org