Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

10 Mayıs 2017 / 3 yıl önce

YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Senkoy cinarcik yalova depremi YENİ Deprem: Asagiyoncaagac hisarcik kutahya depremi YENİ Deprem: Tekeler ilgin konya depremi YENİ Deprem: Balpinari puturge malatya depremi YENİ Deprem: Ayas ankara depremi YENİ Deprem: Esenkoy cinarcik yalova depremi YENİ Deprem: Yerli iskilip corum depremi YENİ Deprem: Esenkoy cinarcik yalova depremi YENİ Deprem: Gemlikkorfezi depremi YENİ Deprem: Ulukoy malatya depremi YENİ Deprem: Alagoz horasan erzurum depremi YENİ Deprem: Hacimustafa kahramanmaras depremi
Tarihte Bugün
1 Aralık
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Bu Ay Ölenler
Aralık
Bu Ay Doğanlar
Aralık
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019


Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper (48) ve şoförü Muzaffer Akşehirli, aniden ana yola çıkan hafriyat kamyonunun makam aracına çarpması sonucunda yaşamını yitirdi.

ÖLÜM 3 yıl önce   tarihtebugun.org

ÖLÜM Tarihte Bugün: 10 Mayıs 2017 Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk askeri darbe iddianamesini hazırlayan, FETÖ soruşturmalarında etkin bir isim olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, şoförü Muzaffer Akşehirli yönetimindeki makam otomobiliyle kente 20 kilometre uzaklıktaki Kocabaş D Tipi İnfaz Kurumu’na gitmek üzere yola çıkmıştı.

Koruma polisi Ramazan Uğurlu’nun da bulunduğu makam otomobiline kent çıkışındaki yeni açılan yolda, 7045 sokaktan çıkarken, levhadaki “Dur” uyarısına uymayan özel hafriyat yüklü kamyon çarptı.

Kaza 08.30 sıralarında Merkezefendi İlçesi Bozburun Mahallesi Salihağa yolu üzerinde meydana geldi.

Kamyon şoförü Tufan’ın sürücü belgesinin, bir ay önce alkollü araç kullanmaktan iki yıl süre ile geri alındığı belirtildi.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Suikast değil. İlk değerlendirme bu. Kazanın olduğu yol başsavcımızın her gün gittiği bir yol değil. Cezaevine giderken zaman zaman kullandığı bir yol. Rutin bir güzergâh değil. Olaya baktığımızda bir takip söz konusu değil, bir kaza. İlk değerlendirmemiz bu” ifadelerini kullandı....

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper Hayatını Kaybetti

Özel ekip, Başsavcı Alper'in içinde bulunduğu makam otomobiline çarpan kamyonun şoförü U.T.'nin ehliyetinin, bir ay önce alkollü yakalandığı için 2 yıllığına alınmasının dışında ayrıca şoförün SRC belgesinin de olmadığını belirledi. U.T.'nin memleketi Uşak'tan kazadan yalnızca 4 gün önce Denizli'ye geldiği ve altyapı çalışması yapan bir firmanın taşeron şirketine kiralanan kamyonu kullanmaya başladığı öğrenildi. U.T.'nin kullandığı kiralık kamyona yönelik de araştırma yapan özel ekip, araç muayenesinin de olmadığını, kaza sırasında tonaj sınırının çok üstünde yük taşıdığını tespit etti.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 1 Aralık

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org