Anıtakabire Ergenekon Ziyareti

18 Nisan 2009 / 11 yıl önce

Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Avni Yıldırım Hayırlı Cumalar İstanbul 1 Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Ermenistan Sabahattin Ali Eda Ece Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Tutmayın Request İstanbul 1 Yeni Deprem: Baskoy arhavi artvin depremi Yeni Deprem: Derekoy hisarcik kutahya depremi Yeni Deprem: Seyhler hisarcik kutahya depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni Deprem: Karayun sivas depremi Yeni Deprem: Leventkoy hemsin rize depremi Yeni Deprem: Alabalik varto mus depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi
Tarihte Bugün
25 Şubat
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Şubat
Bu Ay Doğanlar
Şubat
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Anıtakabire Ergenekon Ziyareti

Başkent Üniversitesi Rektörünün tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenen Anıtkabir ziyaretine, tam 111 bin kişi katıldı.

OLAY 11 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 18 Nisan 2009 Anıtakabire Ergenekon Ziyareti

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yeralan "Anıtkabir Günlük Ziyaretçi" bölümündeki verilere göre, dün Anıtkabir'i 111 bin 182'si yerli, bin 509'u da yabancı olmak üzere toplam 112 bin 691 kişi ziyaret etti. Nisan ayının ilk 18 gününde Anıtkabir'i ziyaret edenlerin sayısı da yerli ve yabancı olmak üzere toplam 481 bin 337'ye ulaşmış oldu.

Böylece, 18 Nisan Cumartesi günkü Anıtkabir'e düzenlenen Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın tutuklanmasına ilişkin protesto ziyaretine katılanların sayısı 111 bin 182 olarak kayıtlara geçti. Dün Başkent Üniversitesi başta olmak üzere Ankara'daki bütün üniversiteler, siyasetçi, vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir'i ziyaret ederek, Ergenekon soruşturması kapsamındaki tutuklamaları ve gözaltıları protesto etmişti. Protesto ziyaretine Başkent Üniversitesi'nin tüm çalışanları, öğretim üyeleri, öğrencileri ve Prof. Dr. Haberal'ın hastaları da aile ve çocuklarıyla katılmıştı. Anıtkabir'in hınca hınç dolduğu protesto ziyaretine öğretim üyeleri cüppeleriyle katılarak Prof. Dr. Haberal'a destek vermişti. Protesto ziyaretine YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile CHP'li milletvekilleri ve belediye başkanları da katılmıştı.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 25 Şubat

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org