Hindistanda bir terör saldırısı daha

2 Aralık 2008 / 12 yıl önce

Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Samsunda Dövülen Kadın Kadınaşiddetehayır Kardeşlerim Oyuncuları Yeni Deprem: Akkoc dosemealti antalya depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Kastamonu Neşet Ertaş Darp Yeni Deprem: Bolcek bergama izmir depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Sarisipahiler dursunbey balikesir depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Samsunda Dövülen Kadın Murat Balcı Brighton Leicester City Yeni Deprem: Kusadasikorfezi depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Kadinasiddetehayir Rümeysa Susma Yeni Deprem: Kobaklar havran balikesir depremi Yeni Deprem: Midilliadasi ege depremi Yeni Deprem: Mollakoy erzincan depremi
Tarihte Bugün
7 Mart
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Mart
Bu Ay Doğanlar
Mart
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Hindistanda bir terör saldırısı daha

Assam Eyaleti'nde bir trene yerleştirilen bomba patladı. Olayda ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı..

OLAY 12 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 2 Aralık 2008 Hindistanda bir terör saldırısı daha
Geçtiğimiz günlerde 10 ayrı noktada eşzamanlı olarak düzenlenen terör saldırısının şokunu üzerinden atamayan Hindistan, sabah saatlerinde meydana gelen yeni bir saldırıyla sarsıldı. Assam Eyaleti'nde bir yolcu treninin içinde meydana gelen patlamada 3 kişi öldü, en az 30 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Assam'ın Guwahati kentine 300 kilometre uzaklıktaki Diphu Tren İstasyonu'nda yaşandı. Yolcu treninin vagonlarından birinde meydana gelen patlama 3 kişinin ölümüne, en az 30 kişinin yaralanmasına neden oldu. Guwahati'den Tinsukia'ya gittiği öğrenilen trende bulunan yolculardan 6'sının durumunun ağır olduğu kaydedildi.
Assam Emniyet Müdürü, saldırıda kullanılan bombanın vagonlardan birine yerleştirildiği ve zaman ayarlı olduğunu söyledi. Bu arada Assam'da 30 Ekim tarihinde de ard arda patlamalar yaşanmış, olayda 90 kişi hayatını kaybederken, 300 kişi de yaralanmıştı.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 7 Mart

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org