Tarihte Bugün TB Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydının tepkisi

22 Mart 2008 / 15 yıl önce

Erteleme
Unutma
Hatırla
Günlük Yaz...
Kendine Bir
İyilik Yap
GELECEĞE Mesaj gönder 10 Yıl Sonraki SEN 2033 SENİ BEKLİYOR
Tarihte Bugün
2 Haziran
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2023
Bu Yıl Ölenler
2023
Bu Ay Ölenler
Haziran
Bu Ay Doğanlar
Haziran
Geçen Yıl Olanlar
2022
Geçen Yıl Ölenler
2022

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydının tepkisi

SİİRT'te DTP Diyarbakır milletvekilleri Aysel Tuğluk, Akın Birdal ile Siirt Milletvekili Osman Özçelik, nevruz kutlamalarını yapmakta kararlı olduklarını ilettikleri Siirt Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ile tartıştı. Yasal olmayan kutlamaya izin vermeyeceklerini belirten Aydın, Birdal?ın uzattığı elini sıkmazken ?Ben terör örgütünü terörist ilan etmeyen bir milletvekiline el uzatmam? dedi.

OLAY 15 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 22 Mart 2008 Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydının tepkisi

SİİRT'te izinsiz nevruz kutlaması yapmak isteyen DTP'liler ara sokaklarda barikat kurup, ateş yaktı ve müdahale eden polisle çatıştı. Güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etmesi sonucu çıkan arbedede 2'si polis memuru 5 kişi yaralandı. Kente gelen DTP Diyarbakır milletvekilleri Aysel Tuğluk, Akın Birdal ile Siirt Milletvekili Osman Özçelik, nevruz kutlamalarını yapmakta kararlı olduklarını ilettikleri Siirt Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ile tartıştı. Yasal olmayan kutlamaya izin vermeyeceklerini belirten Aydın, Birdal’ın uzattığı elini sıkmazken “Ben terör örgütünü terörist ilan etmeyen bir milletvekiline el uzatmam” dedi.


 


Emniyet Müdürü Aydın’ın sözleri üzerine milletvekilleri Tuğluk ve Birdal, nevruz için oluşturulan alanda basın açıklaması yapmak istediklerini söyledi. 
Bunun üzerine Emniyet Müdürü Aydın, “Siz gidip basın açıklaması yapabilirsiniz, ancak vatandaşa izin veremem. Çünkü izinsiz gösteriye girer, onları sokamam. Milletvekili olsanız dahi, alanda yapacağınız basın açıklaması sırasında herhangi yasadışı afiş, poster açılıp, slogan atılması halinde müdahale edeceğiz” dedi.

Milletvekili Akın Birdal da Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın’ın elini uzatıp tokalaşmak istedi. Bunun üzerine Aydın, “Ben terör örgütünü terörist ilan etmeyen bir milletvekiline el uzatmam. Siz bizim milletvekilimizsiniz” dedi. Araya giren Siirt Milletvekili Osman Özçelik, “Biz senin milletvekilin değiliz. Bize el uzatmayanın vekili olamayız” diye konuştu. Bunun üzerine Aydın, “Ben de size kullandığım oyu geri istiyorum” diyerek espiriyle karışık bir yanıt verdi.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yaz -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 2 Haziran

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org