Ulusal Banka El Konuldu

28 Şubat 2001 / 20 yıl önce

Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Kinik sindirgi balikesir depremi Yeni Deprem: Kosadasi akdeniz depremi Yeni Deprem: Bakirli sabanozu cankiri depremi Yeni Deprem: Cile menderes izmir depremi Yeni Deprem: Marmaradenizi depremi Yeni Deprem: Balikliova urla izmir depremi Yeni Deprem: Kosadasi akdeniz depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz İslam Rabbimize İrfan Can Yeni Deprem: Kucukkayali ulubey usak depremi
Tarihte Bugün
13 Nisan
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Nisan
Bu Ay Doğanlar
Nisan
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Ulusal Banka El Konuldu

Ulusal Bank'a el konuldu.

OLAY 20 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 28 Şubat 2001 Ulusal Banka El Konuldu
Ulusal Bank, 1985 tarihinde yabancı bir banka olarak ve Saudi American Bank adıyla kurulmuştur. Daha sonra Cıngıllı Holding'in satın almasıyla 6 Şubat 1997 tarihinde Ulusal Bank T.A.Ş. adını almıştır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Ulusal Bank T.A.Ş.’nin yönetim ve denetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmesini kararlaştırdı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun konuya ilişkin kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayınlandı.
Kararda, Kurul Başkanlığı’nın 28.01.2001 tarihli yazısı ekinde alınan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 27.01.2001 tarih ve BDDK.DEG/67.2/1567 sayılı yazısı ve eklerinin değerlendirildiği bildirildi. Kararda, şöyle denildi:
“Zararı özkaynaklarını aşan, yükümlülüklerini yerine getirmeyen, faaliyetine devamı mali sistemin güven ve istikrarını tehlikeye düşüren Ulusal Bank T.A.Ş.’nin, temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetiminin 4389 sayılı Bankalar Kanunu’nun 14. maddesinin 3 numaralı fıkrasına istinaden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmesine karar verilmiştir.”
Daha önce Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na devredilen Demirbank’ın da en önemli hissedarlarından olan Dr. Halit Cıngıllıoğlu, Şubat 1997’de Saudi American Bank A.Ş.’yi satın alarak Ulusal Bank T.A.Ş olarak faaliyete geçirmişti.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 13 Nisan

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org