Sadece Diktatör Için Tüm Tiyatrolara Protesto çağrısı Yapıldı

29 Ocak 2018

Kadın Cinayetleri: Zübeyde Delen Kadın Cinayetleri: Rabia Yılmaz Kadın Cinayetleri: Asena Ercan Kadın Cinayetleri: Najiha Arabzai Kadın Cinayetleri: Halidiye El Hamit Dünya: G7 Liderler Zirvesi Ertelendi Deprem: Giritadasi akdeniz depremi Deprem: Giritadasi depremi Deprem: Akdeniz depremi Deprem: Akdeniz depremi Deprem: Akdeniz depremi Deprem: Akdeniz depremi Deprem: Kayirlar pulumur tunceli depremi

Sadece Diktatör Için Tüm Tiyatrolara Protesto çağrısı Yapıldı

Barış Atay'ın oynadığı 'Sadece Diktatör' oyununun yasaklanması nedeniyle, ülke çapındaki tüm tiyatrolara metni okuma çağrısı yapıldı. Oyunun metni Türkiye’nin pek çok yerinde aynı anda okundu.

OLAY 2 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 29 Ocak 2018 Sadece Diktatör Için Tüm Tiyatrolara Protesto çağrısı Yapıldı
Onur Orhan’ın yazdığı, Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay’ın oynadığı ‘Sadece Diktatör’ önce Artvin’de, ardından İstanbul’da ve Ankara’da valilikler tarafından yasaklanmıştı.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu, Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun üretimi olan “Sadece Diktatör” adlı oyunun Artvin, Ankara ve Kadıköy’de yasaklanmasına karşı geçtiğimiz günlerde, bugün için(29 Ocak 2018) ülke çapında oyun metnini okuma çağrısında bulunmuştu. Bugün, Türkiye’nin dört bir yanında Sadece Diktatör oyunu okundu.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziya 01.02.2018

Bu ülkede biraz huzur, biraz devlet Millet sevgisi istiyoruz "Sadece Diktatör" gibi, provakatif ve siyasi oyunlar yapmak yerine neden Milleti birleştirici, gençlere vatan sevgisi aşılayıcı bilimi sanatı sevmelerini sağlayacak işler yapmıyoruz. Sonrada dönüp "neden kimse tiyatro izlemiyor" deniyor. Çünkü Milet bıktı bu parçaalyıcı üstten bakan halkı aşağılayıp kendini ayrıştıran dilden. Gerçek Diktatör bu tip oyunlarla film ve dizilerle halkı bölen siz kripto ermenilersiniz. Nokta (Türkiyede Sinema ve Tiyatro ermenilerin elindedir bunu bilmeyen yok bilmeyenler yeşil çam sanatçılarının gerçek isimleri diye google da aratsın)

Melih 29.01.2018

Yıl 2018, oyun yasakları, ohal, terör.. vay babam vay

Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 31 Mayıs

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün
Son Eklenenler
Gazeteler
Son Eklenen Manşetler
Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org