Ebu Farrac el Libbi yakalandı

4 Mayıs 2005 / 15 yıl önce

YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi ege depremi YENİ Deprem: Buyukaslihanlar dumlupinar kutahya depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Senkoy cinarcik yalova depremi YENİ Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi YENİ Deprem: Kamistas malatya depremi YENİ Deprem: Izmirkorfezi depremi YENİ Deprem: Izmirkorfezi ege depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ Deprem: Kusadasikorfezi depremi YENİ TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Atiba Ramo Son Bolum Alanyaspor
Tarihte Bugün
5 Aralık
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Bu Ay Ölenler
Aralık
Bu Ay Doğanlar
Aralık
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019


Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Ebu Farrac el Libbi  yakalandı

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e düzenlenen suikast girişimlerinin planlayıcısı olmakla suçlanan Libyalı El Kaide üyesi Ebu Farrac el Libbi'nin Pakistan'da yakalandı.

OLAY 15 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 4 Mayıs 2005 Ebu Farrac el Libbi yakalandı

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e düzenlenen suikast girişimlerinin planlayıcısı olmakla suçlanan Libyalı El Kaide üyesi Ebu Farrac el Libbi'nin Pakistan'da yakalandığı bildirildi.

Enformasyon Bakanı Şeyh Raşid Ahmet, başına 1 milyon dolar ödül konulan El Libbi'nin bu hafta başında yakalandığını söyledi. ''Bu bizim için çok önemli bir gündü'' diyen Bakan, El Libbi'nin yakalanmasıyla ilgili ayrıntıya girmedi.

Yetkililer, bu hafta başında, El Kaide ile bağlantılı olduğu sanılan 2 yabancının sorgulandığını söylemişlerdi. El Libbi, Aralık 2003'te Müşerref'e karşı düzenlenen 2 bombalı saldırının planlayıcısı olmakla suçlanıyor.
Müşerref'in yara almadan kurtulduğu saldırılarda 17 kişi ölmüştü. El Libbi, Pakistan'ın en çok aranan 6 şüphelisi arasında bulunuyordu.

BEYAZ SARAY: BÜYÜK BAŞARI

Beyaz Saray, El Kaide terör örgütünün Pakistan'daki önemli üyelerinden Ebu Farrac El Libbi'nin yakalanmasını, terörle küresel mücadelede büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Beyaz Saray basın sözcüsü Scott McClellan, yaptığı açıklamada, El Libbi'nin, El Kadie'nin operasyonlarını planlayanların en başında geldiğini ve örgütün liderlerinden biri olduğunu söyledi.Sözcü, El Kaide'nin kilit liderleri ve yardımcılarının dörtte üçünü adalet önüne çıkardıklarını belirtti.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 5 Aralık

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org