Tarihte Bugün TB Tanklar Sincanda Demokraside Balans Ayarı

4 Şubat 1997 / 24 yıl önce

Yeni TrendT: Tarihte Bugün Konuşuyoruz Ege Denizi Dünyaturizmgünü Bugüngünlerdentrabzonspor Yeni Deprem: Giritadasi depremi Yeni Deprem: Giritadasi depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Google Yusuf Engin Ferdi Kadıoğlu Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni Deprem: Giritadasi depremi Yeni Deprem: Ballica elazig depremi Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni Deprem: Aydinlar altintas kutahya depremi Yeni Deprem: Kosadasi akdeniz depremi Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi

Tarihte Bugün
27 Eylül
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Eylül
Bu Ay Doğanlar
Eylül
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Tanklar Sincanda Demokraside Balans Ayarı

2 Şubat'ta Sincan belediyesinin düzenlediği geceye tepki olarak tanklar Ankara Sincan'dan geçti. Genelkurmay 2 Başkanı Org Çevik Bir bunun "Demokraside Balans Ayarı" olduğunu söyledi.

OLAY 24 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 4 Şubat 1997 Tanklar Sincanda Demokraside Balans Ayarı

2 Şubat'ta Sincan belediyesi Kudüs Gecesi düzenledi. 
Bunu  şeriat propagandası olarak değerlendiren TSK Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'na bağlı tank ve kariyerlerle bazı askeri araçlar, sabah saatlerinde "motorlu yürüyüş eğitimi" çerçevesinde Sincan Atatürk Caddesi'nden geçti.

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'na bağlı 20 kadar tank, 15 civarında kariyer, askeri jeep ve reolardan oluşan bir Tank Bölüğü Timi, saat 08.30'da Etimesgut'taki karargahtan ayrıldı. Sincan Atatürk Caddesi güzergahını izleyen araçların Akıncı Üssü'ne gittiği ifade edildi.
Genelkurmay yetkilileri, faaliyetin "eğitim amaçlı", geri dönüşünse "güvenlik nedeniyle gizli gizlilik dereceli" olduğunu açıkladı.Milli Savunma Bakanı Turhan Tayan, Sincan Atatürk Caddesi'ndeki gövde gösterisini, "tatbikat dolayısıyla bir yerden bir yere yapılan intikal" olarak değerlendirdi.DYP Grup Başkanvekili Ali Rıza Gönül, "Tanklar ilçenin içinden geçiyorsa, anlamlıdır" derken; "Bu bir mesaj mı?" sorusuna da "Türk milleti tarihten gereken mesajı almıştır" yanıtını verdi.

Tansu Çiller, 1.5 saat Cumhurbaşkanı Demirel ile görüştü ve Erbakan ile biraraya geldi. Çiller daha sonra, "Hükümetten çekilme" konusunda DYP'nin tek karar organı olan Genel İdare Kurulu'nu olağanüstü topladı.

Erbakan ise Sincan için "Cumhuriyet Bayramı'nda da 240 tank geçiyor. Ne olmuş yani" dedi.

Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındı.


DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 27 Eylül

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org