Tarihte Bugün TB Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar

9 Ocak 2009 / 12 yıl önce

Yeni Deprem: Karatepe kadirli osmaniye depremi Yeni Deprem: Onikiadalar depremi Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Egedenizi depremi Yeni Deprem: Sandalcik acipayam denizli depremi Yeni Deprem: Sofular ivrindi balikesir depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi ege depremi Yeni Deprem: Akdeniz depremi Yeni Deprem: Gokovakorfezi akdeniz depremi Yeni TrendG: Tarihte Bugün Arıyoruz Amazon Prime Veyis Ateş Ses Kaydı Bülent Ersoy Yeni Deprem: Onikiadalar akdeniz depremi Yeni Deprem: Kusadasikorfezi depremi Yeni Deprem: Onikiadalar depremi

Tarihte Bugün
21 Haziran
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2021
Bu Yıl Ölenler
2021
Bu Ay Ölenler
Haziran
Bu Ay Doğanlar
Haziran
Geçen Yıl Olanlar
2020
Geçen Yıl Ölenler
2020

Gazete Manşetleri

Burçlar

Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar

Ergenekonda gözaltına alınan eski özel harekatçının evinde ele geçirilen kroki kaynaklı aramalarda çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat bulundu.

OLAY 12 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 9 Ocak 2009 Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar
Kroki, Gölbaşı yolu üzerinde ODTÜ’ye ait ormanlık arazideki bazı yerleri gösteriyordu. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Ankara polisine krokiyi fakslayarak söz konusu bölgede araştırma yapılmasını istedi. Susurluk’un kayıp silahlarının krokide işaretli yerde saklandığını düşünen polis, ormanlık alanın jandarma bölgesi olması nedeniyle Ankara İl Jandarma Komutanlığı’ndan destek istedi. Terörle Mücadele Şubesi ekipleriyle, jandarma dün akşam saat 17.30’da bölgede arama başlattı. 2 saat süreyle bölgeyi tarayan polisler araştırmadan bir sonuç alamadı. Araştırmalar için 6 adet iş makinesi getirildi ancak gecenin geç saatlerine kadar devam eden araştırmalardan bir sonuç alınamadı.

SAAT: 09.30
Sabah saatlerinden itibaren olay yerine gelen emniyet güçleri, metal dedektörleri ve dedektör köpekler yardımıyla arama çalışmalarına yeniden başladı. Kroki üzerinde işaretli bir çok nokta var ve 100 metrekarelik alanda arama yapılıyor. Çalışmalarda iki yağlı poşet içinde çok sayıda 3 lav silahı, TNT kalıpları, çok sayıda el bombası, silahlar ve mühimmat bulundu. Aramalarda ele geçen bombaların 30'a yakın değişik türde olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen bomba uzmanları topraktan çıkarılan bombaları inceliyor.


Bölge güvenlik şeridi altına alındı. Vatandaşların bu şerit ötesine girmesine kesinlikle izin verilmiyor.


Olay yerinde zaman zaman metal dedektörlerden sesler duyuluyor. Ancak polis bu seslerin teneke parçalarından kaynaklandığını açıkladı.

SAAT: 10.40
BÖLGE BOŞALTILIYOR

Kepçe ve iş makinalarının da katıldığı kazıda ele geçirilen patlayıcıların patlama ihtimaline karşı bölge boşaltılıyor.

Gölbaşı’ndan Ankara’ya gidiş istikametinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan villaların hemen bitimindeki bölgede karayolundan 20 metre içerideki bölgede yapılan aramalara jandarma ekipleri de destek veriyor. Poşetlerin bulunduğu bölgede kepçeler arama yapmaya başlarken olay yeri de boşaltıldı. Olay yerinde sadece uzman ekipler metal detektörlerle çalışıyor.SAAT: 11.25
UZI MERMİLERİ
Gölbaşı'nda yapılan aramaların 6'ncı noktasında suikast silahı olarak bilenen İsrail yapımı Uzi'ye ait mermiler bulundu.
İbrahim Şahin kayıp silahlar davasından 1 yıl hapis cezası almış ancak bu silahların akıbeti asla öğrenilememişti.
Ayrıca daha önce bulunan el bombalarının seri numaralarının silinmiş olduğu anlaşıldı.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
Olay Takip Sistemi -
Sıralama (Başlık, Görsel, Yıllık, Aylık, Günlük, Türe Göre) -
Duyuru Bilgisi -
Günlük Yazma -
Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur -
Geleceğe Mesaj Gönder -
Reklamsız İçerik
Giriş SEN DE KATIL
Arama
Tarihte Bugün 21 Haziran

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org