Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar

9 Ocak 2009

YENİ Kadın Ünlülerin Doğum Günü: Ceren Moray Doğum Günü YENİ Deprem: Bulgaristan depremi YENİ Deprem: Guzelyurt cerkes cankiri depremi YENİ Deprem: Ekincik koycegiz mugla depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Halime D. YENİ Kadın Cinayetleri: Odıkhon Mamadalieva YENİ Deprem: Durdane osmangazi bursa depremi YENİ Deprem: Yenidanisment orhaneli bursa depremi YENİ Deprem: Yavsankuyu karatay konya depremi YENİ Deprem: Guzelkoyaciklari tekirdag marmara depremi YENİ Kadın Cinayetleri: Şükran Durmaz YENİ Deprem: Geris yigilca duzce depremi YENİ Deprem: Guzelkoyaciklari tekirdag depremi
Tarihte Bugün
22 Eylül
Bugün
Ölenler
Bugün
Doğanlar
Bu Yıl Olanlar
2020
Bu Yıl Ölenler
2020
Bu Ay Ölenler
Eylül
Bu Ay Doğanlar
Eylül
Geçen Yıl Olanlar
2019
Geçen Yıl Ölenler
2019


Gazete Manşetleri

Burçlar
YENİ
Yaş Hesapla

Gezegen Saatleri

Hicri Bugün

Tarihten Kesitler

Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar

Ergenekonda gözaltına alınan eski özel harekatçının evinde ele geçirilen kroki kaynaklı aramalarda çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat bulundu.

OLAY 11 yıl önce   tarihtebugun.org

OLAY Tarihte Bugün: 9 Ocak 2009 Kroki ile yapılan kazıda patlayıcılar
Kroki, Gölbaşı yolu üzerinde ODTÜ’ye ait ormanlık arazideki bazı yerleri gösteriyordu. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Ankara polisine krokiyi fakslayarak söz konusu bölgede araştırma yapılmasını istedi. Susurluk’un kayıp silahlarının krokide işaretli yerde saklandığını düşünen polis, ormanlık alanın jandarma bölgesi olması nedeniyle Ankara İl Jandarma Komutanlığı’ndan destek istedi. Terörle Mücadele Şubesi ekipleriyle, jandarma dün akşam saat 17.30’da bölgede arama başlattı. 2 saat süreyle bölgeyi tarayan polisler araştırmadan bir sonuç alamadı. Araştırmalar için 6 adet iş makinesi getirildi ancak gecenin geç saatlerine kadar devam eden araştırmalardan bir sonuç alınamadı.

SAAT: 09.30
Sabah saatlerinden itibaren olay yerine gelen emniyet güçleri, metal dedektörleri ve dedektör köpekler yardımıyla arama çalışmalarına yeniden başladı. Kroki üzerinde işaretli bir çok nokta var ve 100 metrekarelik alanda arama yapılıyor. Çalışmalarda iki yağlı poşet içinde çok sayıda 3 lav silahı, TNT kalıpları, çok sayıda el bombası, silahlar ve mühimmat bulundu. Aramalarda ele geçen bombaların 30'a yakın değişik türde olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen bomba uzmanları topraktan çıkarılan bombaları inceliyor.


Bölge güvenlik şeridi altına alındı. Vatandaşların bu şerit ötesine girmesine kesinlikle izin verilmiyor.


Olay yerinde zaman zaman metal dedektörlerden sesler duyuluyor. Ancak polis bu seslerin teneke parçalarından kaynaklandığını açıkladı.

SAAT: 10.40
BÖLGE BOŞALTILIYOR

Kepçe ve iş makinalarının da katıldığı kazıda ele geçirilen patlayıcıların patlama ihtimaline karşı bölge boşaltılıyor.

Gölbaşı’ndan Ankara’ya gidiş istikametinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan villaların hemen bitimindeki bölgede karayolundan 20 metre içerideki bölgede yapılan aramalara jandarma ekipleri de destek veriyor. Poşetlerin bulunduğu bölgede kepçeler arama yapmaya başlarken olay yeri de boşaltıldı. Olay yerinde sadece uzman ekipler metal detektörlerle çalışıyor.SAAT: 11.25
UZI MERMİLERİ
Gölbaşı'nda yapılan aramaların 6'ncı noktasında suikast silahı olarak bilenen İsrail yapımı Uzi'ye ait mermiler bulundu.
İbrahim Şahin kayıp silahlar davasından 1 yıl hapis cezası almış ancak bu silahların akıbeti asla öğrenilememişti.
Ayrıca daha önce bulunan el bombalarının seri numaralarının silinmiş olduğu anlaşıldı.

DİKKAT! Yorum yazmak için üye girişi gereklidir.
Özellikler Ziyaretçi Ücretsiz Üyelik
Tablodan Kolay Erişim (Tablo Linkleri) -
Yorum Gönderme -
Profil Sayfası Oluşturma -
yeni Olay Takip Sistemi -
Günlük E-Posta Alımı -
Görsel Sıralama -
Yıllık Sıralama -
Aylık Sıralama -
Günlük Sıralama -
Türe Göre Sıralama -
Başlık Sıralama -
yeni Duyuru Bilgisi -
yeni Günlük Yazma -
yeni Kendi Tarihte Bugün Sayfanı Oluştur.
Örnek: Mustafa Kemal Atatürk Kemal Sunal Yıldız Kenter
-
Geleceğe Mesaj -
Reklamsız İçerik
KAYDOL Giriş Kaydol
Arama
Tarihte Bugün 22 Eylül

Tarihte Bugün Bugün Doğanlar Bugün Ölenler

Sitenize Tarihte Bugün Ekleyin

Tarihte Bugün ® | www.tarihtebugun.org